11 listopada – pamiętamy!

11 listopada – pamiętamy! Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości z oczywistych względów wyglądały nieco inaczej niż co roku, jednak 10 listopada.

W imieniu mieszkańców, Rady i Zarządu Dzielnicy Praga-Południe złożono kwiaty w miejscach pamięci związanych z tym historycznym wydarzeniem. Ze względu na epidemię uroczystość miała charakter lokalny i ograniczyła się do symbolicznej obecności kilku osób. W uroczystości w dniu 10 listopada Radę Dzielnicy reprezentowali Pani Bożena Manarczyk – wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy, Pan Bogdan Jeziorski – wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy oraz Pani Radna Anna Dębińska-Żytkiewicz, a Zarząd Dzielnicy Praga-Południe reprezentował Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Pan Adam Cieciura.

Wieńce pojawiły się przy kamieniu Romana Dmowskiego u zbiegu ul. Lubelskiej i Alei Wedla nad brzegiem Jeziorka Kamionkowskiego, a także przy tablicy na budynku Rogatki Grochowskiej upamiętniającej powołania przez Józefa Piłsudskiego Polskiej Organizacji Wojskowej. Przypomnijmy, że jej uroczyste odsłonięcie nastąpiło w 2014 roku z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Praga-Południe.

Trzecim miejscem gdzie zostały złożone kwiaty był pomnik Ignacego Jana Paderewskiego przy Rondzie Jerzego Waszyngtona, przed wejściem do parku Skaryszewskiego.