null

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego Dzisiejsze święto to szczególna okazja do przekazania wszystkim pracownikom pomocy społecznej wyrazów podziękowania i uznania za Państwa codzienne zaangażowanie w pracę i służbę na rzecz potrzebujących.

Za tymi dwoma słowami – Pracownik Socjalny – kryje się zwykle człowiek, który z pasją i oddaniem niesie pomoc najbardziej potrzebującym.

Pracownicy socjalni spotykają się na co dzień z ciemniejszą stroną ludzkiego życia: ubóstwem, bezradnością, wykluczeniem, przemocą fizyczną lub innymi problemami społecznymi. Dźwigacie także dodatkowy bagaż psychiczny, gdyż to właśnie Państwu ludzie powierzają swoje troski i zmartwienia, licząc na pomoc i odmianę egzystencji. 

Życzę Państwu, aby każdy dzień tej niezwykle trudnej i odpowiedzialnej pracy przynosił poczucie zadowolenia i satysfakcji z dobrze wypełnionego obowiązku względem drugiego człowieka, a najdrobniejsze sukcesy Państwa podopiecznych i poprawa ich bytu zawsze były niewyczerpanym źródłem satysfakcji. 

Tomasz Kucharski, Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy