null

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Pradze-Południe!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Pradze-Południe! Zapraszamy do wzięcia udziału w koncertach live on-line zespołu FUNKY TANK i zespołu BLUEBERRY HILL z okazji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncert odbędzie się 31 stycznia 2021 roku (niedziela) o godz. 19:00.

 
 
FUNKY TANK to zespół, który na koncertach już od pierwszej piosenki porywa publiczność do zwariowanej zabawy, co i rusz zaskakując słuchaczy: po kołyszącym reggae może zaserwować publiczności hardrockowe szaleństwo, uspokoić popową balladą i na nowo rozbujać tanecznym funkiem.
Kluczem do sukcesu formacji FUNKY TANK jest jej różnorodność: styl zespołu został ochrzczony mianem funky’reggae’roll, ale w jego muzyce jest także sporo solidnej rockowej energii, popowej melodyjności czy rytmicznej żywiołowości ska.
Na czele zespołu stoi charyzmatyczny wokalista, kompozytor i autor tekstów Zbyszek Bieniak, prawdziwe „zwierzę sceniczne”, artysta nawiązujący wspaniały kontakt z publicznością, znany ze swojego wcześniejszego zespołu Yokashin oraz ze współpracy m.in. z Krzysztofem Jaryczewskim i Oddziałem Zamkniętym. Większość repertuaru zespołu FUNKY TANK to kompozycje Bieniaka, wyraziste, proste melodie i życiowe teksty, które publiczność chętnie śpiewa razem z zespołem. Ale FUNKY TANK to także czterech innych doświadczonych zawodowych muzyków: basista Adam Ławrynowicz (wcześniej współpraca m.in. z zespołem Wilki), gitarzysta Piotr Trela (współpraca
m.in. z legendą polskiego ska – zespołem Trawnik), perkusista Marcin Orzechowski (E. Górniak, Paulla, Eon, Sto%, K Krawczyk, Rezerwat) i klawiszowiec Paweł Jędrzejewski (współpraca m.in. z E. Krzemień, R. Chwielarskim).
Wywodzący się od reggae’owego zespołu Czarny Lew, zespół FUNKY TANK już od 2009 roku koncertuje z powodzeniem w klubach oraz na imprezach plenerowych w wielu miejscach w Polsce, ostatnio m.in. w Warce przed Agnieszką Chylińską. Zespół kończy obecnie pracę nad swoją debiutancką płytą.
 
BLUEBERRY HILL zespół grający rockabilly, hillbilly oraz wczesnego rock and rolla lat 50tych – jest to muzyka taneczna i energiczna, doskonale sprawdzająca się zarówno na dużej scenie jak i w kameralnych klubach. Nasze koncerty można uznać za prawdziwą rekonstrukcję historyczną, ponieważ oddają klimat złotych lat 50tych dzięki wiernym epoce strojom, instrumentom oraz brzmieniu. Gościł już na wielu prestiżowych festiwalach, takich jak Piknik Country Mrągowo oraz Polish Boogie Festiwal w Człuchowie oraz na wielu zlotach motocyklowych. Jest laureatami Nagrody Specjalnej na Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku. Zespół wziął udział w 10 edycji programu MAM TALENT, gdzie dotarł aż do półfinału.
Koncert poprowadzi red. Zbigniew Jędrzejczyk.

Aby wziąć udział w wydarzeniu kliknij TUTAJ