null

Agnieszka Florczyk: Dolina Mgieł - Okiem Fotografa online #19

Drukuj otwiera się w nowej karcie
15.06.2021 18:30 - 15.06.2021 20:00

W czasie czerwcowego spotkania przybliżymy klimat mokradeł i budzącego się dnia oraz ptaki zajęte swoimi codziennymi sprawami - będą to głównie żurawie, ale nie tylko, bo świat o świcie na jest niezwykle bogaty.
Naszym gościem i przewodnikiem po tym świecie będzie Agnieszka Florczyk, Ostrowianka, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, miłośniczka koni i żeglarz morski, zawodowo technik weterynarii. Fotografować zaczęła kilka lat temu dzięki żurawiom - te ptaki urzekły ją i oczarowały tak mocno, że każdą wolną chwilę spędza wszędzie tam, gdzie jest woda i ptaki. Większość jej fotografii powstaje w bardzo trudnych warunkach - na granicy nocy i dnia, we mgle, a często w niełatwym świetle. Fotografuje dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku, starając się w żaden sposób nie zakłócać tego odwiecznego ładu.
W kwietniu otrzymała tytuł Fotografa Roku okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Wspólnie z muzykiem, kompozytorem i łowcą dźwięków - Michałem Zygmuntem planują wydać album łączący fotografię przyrodniczą i nagrania dźwiękowe. Publikacja "Dolina Mgieł - Pieśni Wędrownych Ptaków" ma przenieść nas w ten niezwykły świat wszystkimi zmysłami, byśmy zobaczyli i usłyszeli wielkie misteria przyrody, jakimi są migracje ptaków wędrownych. Ścieżkę dźwiękową tworzyć będą profesjonalne nagrania terenowe, które wykonał Michał, prezentujące bohaterów, oddające pejzaż i klimat zatrzymany na fotografiach.

Okiem Fotografa
to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii.
Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie.
Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Spotkanie odbędzie się na profilu projektu Okiem Fotografa i w wydarzeniu na facebooku

Jego zapis pojawi się też kilka dni później na kanale YouTube projektu:

Organizatorzy:
Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Warszawa Praga-Południe  

Wydarzenie bezpłatne