null

Akcja Rucksack - #Wyprawiamydobro

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Do warszawskich szkół zawitała akcja Rucksack - #Wyprawiamydobro.

W dzielnicy Praga-Południe jest już 1318 (stan na 1.04.2022r.) ukraińskich dzieci w placówkach oświatowych, które wraz z mamami, babciami musiały uciekać przed wojną. 337 dzieci jest w przedszkolach, 866 w szkołach podstawowych, 61 w liceach i 54 w zespołach szkół.

Dzięki akcji Rucksack zorganizowanej przez siostry: Katarzynę Kalicką-Lots i Aleksandrę Kalicką-Kozik już 182 ukraińskich dzieci uczęszczających do szkół na Pradze-Południe otrzymało piękne wyprawki szkolne. W skład wyprawek wchodzą m.in. piórniki, długopisy, flamastry, kredki, ołówki, zeszyty, bloki rysunkowe i techniczne, napoje i przekąski. Akcja jest realizowana dzięki zbiórce, która odbywa się na stronie. W przyszłym tygodniu wyprawki szkolne trafią do kolejnych dzieci w szkołach.

Dzieci z Ukrainy wchodzą w Polsce w nowe dla nich środowisko po tym jak ich rodziny podjęły bardzo trudne decyzje opuszczenia swoich domów celem ochrony swojego życia. Większość rodzin została podzielona, bo przed wojną uciekają głównie same kobiety z dziećmi. Ukraińskie dzieci są w ogromnym stresie, straciły swoje domy, są w nowym miejscu i w polskich szkołach, w zupełnie nowym dla nich środowisku. Dlatego tak bardzo ważne jest zaopiekowanie się nimi i dostarczanie małych, a jakże ważnych radości, jak  wyprawki szkolne. Niezwykle ważne są dla nas uśmiech i radość dzieci na widok nowych wyprawek szkolnych.

Akcja #Rucksack trwa dalej i kolejne dzieci mają szansę na wspaniałą niespodziankę. Organizatorki zapowiadają wsparcie ukraińskich dzieci również w kolejnych dzielnicach.

W przyszłym tygodniu do ukraińskich dzieci uczących się w dzielnicy Praga-Południe trafi kolejne 150 sztuk wyprawek szkolnych pochodzących z akcji Rucksack oraz z darów od mieszkańców Warszawy. W imieniu Zarządu dzielnicy Praga-Południe dziękujemy za wspaniałą pomoc.  

Akcja Rucksack - #Wyprawiamydobro
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Akcja Rucksack - #Wyprawiamydobro
Akcja Rucksack - #Wyprawiamydobro