null

Relacja ze spotkania pisania projektów do Budżetu obywatelskiego 2021

Drukuj otwiera się w nowej karcie

15 stycznia odbył się w Dzielnicowym Biurze Finansów Oświaty przy ul. Grochowskiej 262 maraton pisania projektów do Budżetu Obywatelskiego 2021.

Autorzy projektów do budżetu obywatelskiego konsultowali swoje pomysły z urzędnikami i mieszkańcami. Do dyspozycji mieszkańców byli pracownicy różnych wydziałów Urzędu Dzielnicy Praga-Południe oraz przedstawiciele Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami.

Ze wsparcia urzędników skorzystali autorzy, którzy po raz pierwszy przystąpili do pisania projektów. Na spotkanie przybyli również doświadczeni projektodawcy, którzy mogą pochwalić się pomysłami zrealizowanymi w poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego.

Jak co roku najwięcej pytań dotyczyło zagadnień z zakresu infrastruktury i ochrony środowiska. Pojawiły się też pytania dotyczące możliwości składania projektów z obszaru sportu i kultury. W związku z tym spodziewamy się też ciekawych projektów sportowych i kulturalnych, które wpłyną na rozwój naszej dzielnicy.

Spotkanie dało możliwość projektodawcom skorzystania z okazji zdobycia podpisów na listach poparcia od obecnych na maratonie osób.

W tej edycji budżetu obywatelskiego po raz pierwszy warszawianki i warszawiacy mogą liczyć na wsparcie ambasadorów, czyli osób, które swoją postawą, zaangażowaniem i działaniami zachęcają mieszkańców do uczestnictwa w budżecie obywatelskim. Ich głównym zadaniem jest promocja idei i zasad budżetu obywatelskiego oraz pomoc mieszkańcom, którzy chcą wziąć udział w procesie, w szczególności na etapie zgłaszania pomysłów oraz głosowania. Kontakty do ambasadorów można znaleźć na stronie: https://twojbudzet.um.warszawa.pl/ambasadorzy-budzetu-2021

Czekamy na projekty do 21 stycznia! Praga-Południe mogła pochwalić się dotąd dużą aktywnością mieszkańców - w poprzednich edycjach budżetu zawsze byliśmy w czołówce wśród warszawskich dzielnic pod względem liczby zgłoszonych projektów. A jakie będą projekty w 7. Edycji - te dzielnicowe i warszawskie?

Pomysły można zgłaszać do 21 stycznia w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe lub przez stronę internetową app.twojbudzet.um.warszawa.pl.