null

DZIEŃ DZIECKA. Koncert Afrykański dla dzieci.

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.06.2021 18:00 - 01.06.2021 20:00

DZIEŃ DZIECKA
Koncert Afrykański Dla Dzieci. Koncert Afrykański - to przede wszystkim duża dawka pozytywnej afrykańskiej, słonecznej energii. Podczas koncertu, będziemy tańczyć jak słonie, śpiewać, skakać, tupać, i grać na bębnach. Koncert jest połączony z warsztatami gry na djembe, kalimbie, balafonie i korze - afrykańskiej harfie. W trakcie koncertu uczymy dzieci śpiewać afrykańskie melodie "Simamma ka" "Tue Tue", ale przede wszystkim śpiewamy nasze autorskie piosenki, np."Tańczy tańczy słoń", lub "Kto zamieszkał w Baobabie", uczymy się afrykańskiego tańca "Sinte", czytamy Afrykańskie wiersze. Opowiadamy o Senegalu, Gwinei. A na koniec wspólnie gramy na jajeczkach i ukulele piosenkę "Moja Afryka to zegar" o afrykańskim czasie.

Koncert zagrają:
Agnieszka Zdziech, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. i G.Bacewiczów w Łodzi, muzyk, pedagog muzyczny, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z przedszkolakami, autorka wielu piosenek i spektakli dla dzieci. Pasjonatka tańca i muzyki afrykańskiej
oraz
Piotr Brymas, bębniarz, mistrz w grze na instrumentach perkusyjnych, autor wielu wierszy i opowiadań dla dzieci, ceramik, wiele lat spędził na Czarnym Lądzie i z serca dzieli się z najmłodszymi tym, co przeżył jako mały chłopiec w Afryce.