Bezpłatne badania słuchu dla mieszkańców

Napis zapraszamy na bezpłatne badanie słuchu

<p>Burmistrz Dzielnicy Praga- Południe m. st. Warszawy Pan Tomasz Kucharski serdecznie zaprasza na bezpłatne badanie słuchu.</p>

Osoby, które dostrzegają jakieś problemy ze słuchem mogą 16 lutego wykonać bezpłatne badanie.

Samochód ( SŁUCHOBUS ) z gabinetem do badań zaparkuje na parkingu przed Urzędem Dzielnicy Praga-Południe

Bezpłatne badanie jest adresowane do osób pełnoletnich, które mają problem z prawidłowym słyszeniem.

Badanie będzie wykonywane w wtorek 16 lutego od 9:00 - 14:00 Na badanie nie są prowadzone zapisy, należy przyjść bezpośrednio na miejsce. Aby wziąć udział w badaniu, nie jest potrzebny żaden dokument.

Badanie słuchu – audiometria tonalna – jest bezbolesne i nieinwazyjne trwa ok. 10-15 minut. Pacjent zakłada słuchawki i kolejno do każdego z uszu (nie do obu jednocześnie) są wysyłane dźwięki o różnym natężeniu. Zadaniem pacjenta jest naciskanie przycisku w momencie, gdy usłyszy dźwięk. Badanie pozwala na wstępne określenie charakteru i głębokości niedosłuchu. Wynik badania audiometrii tonalnej jest podstawą do ewentualnej dalszej diagnostyki w gabinecie SŁUCHMED.