null

Bluesowy wieczór w Prom Kultury Saska Kępa - 15 lipca

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Bluesowy wieczór w Prom Kultury Saska Kępa - 15 lipca 15 lipca w Prom Kultury Saska Kępa - wieczór będzie obfitował w atrakcje związane z Kwartalnikiem TWÓJ BLUES. Wydarzenie zaczyna się o godz. 19.00. Bilety są w cenie 15 zł.

Będziemy świadkami rozmowy z bohaterami właśnie wydanej książki, wywiadzie-rzeki "Andrzej Matysik: Mój blues”, redaktorem naczelnym kwartalnika - Andrzejem Matysikiem oraz jej autorem - prof. dr. Jackiem Kurkiem. Ważnym elementem spotkania będzie wystawa malarstwa Danuty Matysik inspirowanego bluesem z Południa Ameryki, a muzycznie wydarzenie zilustruje koncert zespołu Blues Time w repertuarze klasycznego amerykańskiego bluesa.

TWÓJ BLUES - to jedyny ogólnopolski magazyn, poświęcony w całości muzyce bluesowej, uznawany za wpływowe i opiniotwórcze źródło informacji o tejże. Pierwszy numer pisma ukazał się w czerwcu 2000 roku. Warto podkreślić, że 9 listopada 2010 Kapituła The Blues Foundation w Memphis, TN. USA ogłosiła przyznanie Kwartalnikowi Twój Blues nagrodę „Keeping the Blues Alive” w kategorii „Print Media”. Tym samym po raz pierwszy w swej 31–letniej historii, „bluesowy Oskar” trafił do Polski.

BLUES TIME - to zespół o wyraźnym charakterze bluesowym, nie stroniący jednak od boogie, hill country czy country ballady, często działający w formule tzw. otwartego jamu. Stąd wielu zaprzyjaźnionych muzyków, kolegów i przyjaciół, którzy zawsze się na koncertach pojawiają, często zasiada do wspólnego, spontanicznego grania. Element improwizacji jest jednym z głównych, niejako podstawowych elementów zespołu i towarzyszy każdemu występowi.
W tym roku, wywodzący się z Saskiej Kępy zespół obchodzi 10 lecie istnienia.
Grupa od dawna gra w przyjacielskim składzie:
Zbyszek Jędrzejczyk - gitara akustyczna, cigar box, śpiew
Krzysztof „Kompot” Domański - harmonijka ustna
Włodzimierz Tyl - instrumenty klawiszowe
Piotr Głudkowski - bas


Andrzej Kubacki - perkusja
Rezerwacje i informacje na temat sprzedaży biletów: e-mail: bilety@promkultury.pl, nr tel.: (22) 277 08 02.