null

Ostatnie dni głosowania na projekty w budżecie obywatelskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Głosuj przez internet. fot. M.Chołuj, człowiek trzymający telefon komórkowy na, którym widać stronę z głosowaniem z budżecie obywatelskim
Głosuj przez internet. fot. M.Chołuj

Jeszcze tylko przez trzy dni (do środy, 30 czerwca) mieszkańcy i mieszkanki Warszawy mogą oddać swój głos na najciekawsze i najbardziej potrzebne projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na 2022 r. Jak dotąd w tegorocznym głosowaniu wzięło udział ponad 51 tys. osób.

 

Najłatwiej można zagłosować przez Internet – na stronie bo.um.warszawa.pl. Można również oddać głos w sposób tradycyjny – wypełniając papierową kartę do głosowania w urzędzie dzielnicy.

Każdy mieszkaniec może zagłosować na maksymalnie 15 projektów dzielnicowych w jednej, wybranej dzielnicy oraz 10 projektów ogólnomiejskich. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Warszawy - nie trzeba być zameldowanym w stolicy, ani też pełnoletnim.

 

– Budżet obywatelski naprawdę zmienia Warszawę. Od 2015 r. zrealizowaliśmy ponad 3,5 tys. pomysłów zgłoszonych i wybranych warszawiaków. Angażujmy się, głosujmy i decydujmy, co powstanie w naszym mieście, na sąsiedniej ulicy lub w części dzielnicy, która jest nam szczególnie bliska – mówi Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

 

Wyniki głosowania i lista zwycięskich pomysłów zostaną ogłoszone 15 lipca. Warszawa zrealizuje je w 2022 r.