null

BUDŻET OBYWATELSKI – etap głosowania na projekty

Drukuj otwiera się w nowej karcie

BUDŻET OBYWATELSKI – etap głosowania na projekty Każdy warszawiak, który chce aktywnie włączyć się w decyzję, jak będzie wyglądało jego najbliższe otoczenie i z jakiej oferty miasta skorzysta może głosować na 15 projektów w wybranej dzielnicy i 10 pomysłów ogólnomiejskich w terminie od 1 do 15 września br.

To już siódmy raz warszawiacy mają możliwość wybierania pomysłów, którymi chcieliby się cieszyć w przyszłym roku. Budżet, wcześniej zwany partycypacyjnym, od roku obywatelski, na stałe wpisał się w kalendarz Warszawy. Do wydania na Pradze-Południe mamy prawie 6 mln zł, a limit na pojedynczy projekt dzielnicowy wynosi 1 mln 180 tys. zł. Jeszcze droższe pomysły znajdziemy w części ogólnomiejskiej – do wydania jest tu blisko 25 mln zł (limit dla projektów ogólnomiejskich wynosi 4,9 mln zł). Niektóre z nich są zlokalizowane na Pradze. Głosować możemy papierowo w Urzędzie Dzielnicy lub elektronicznie na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl. Najwygodniejsze i - co ważne - najbezpieczniejsze w dobie koronawirusa, wydaje się głosowanie elektroniczne. Taki sposób głosowania polecamy! Głos oddać może każdy mieszkaniec Warszawy, bez względu na wiek, w imieniu nieletnich zrobi to rodzic lub opiekun prawny. 

Na Pradze-Południe mamy wiele ciekawych propozycji - 106 projektów dzielnicowych udało się ocenić pozytywnie i spośród nich możemy wybierać. „Jakco roku mamy powody do zadowolenia. Cieszy aktywność mieszkańców Pragi-Południe, nasza dzielnica jest wysoko pod względem liczby zgłoszonych projektów”. - mówi Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe. „Za wszystkie pomysły serdecznie dziękuję”. Najliczniej, tradycyjnie już, reprezentowane są pomysły infrastrukturalne. Mieszkańcy wskazali miejsca do: oświetlenia, naprawy nawierzchni dróg i chodników, urządzenia podwórek i rozbudowy ścieżek rowerowych. Pamiętamy o najmłodszych – w ofercie są boiska i place zabaw. Niezmiennie troszczymy się również o kondycję fizyczną - zgłoszono siłownie plenerowe i ściankę wspinaczkową. Dbamy o czystość i środowisko – są pomysły zwiększenia liczby koszy na śmieci i nasadzeń zieleni. Nie mogło zabraknąć również warsztatów i zajęć edukacyjnych, sportowych i kulturalnych. Dzięki budżetowi obywatelskiemu biblioteki mogą poszerzyć pulę nowości czytelniczych, a mieszkańcy Gocławia mają szansę zyskać nowy dom sąsiedzki. 

Pełna oferta projektów znajduje się na stronie app.twojbudżet.um.warszawa.pl.

Wyniki głosowania będą znane 30 września br.

Do 15 września czekamy na Państwa głosy!

Karta do głosowania offline (plik do wydrukowania)

Informator i lista projektów (plik do pobrania)