null

Co trzecie dziecko w Warszawie pójdzie do przedszkola mimo epidemii

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Co trzecie dziecko w Warszawie pójdzie do przedszkola mimo epidemii M.st Warszawa podsumowało wyniki ankiet rozesłanych do rodziców warszawskich przedszkolaków. 27% opiekunów deklaruje potrzebę skorzystania z opieki przedszkolnej dla swoich dzieci.

Otrzymaliśmy w Warszawie ankiety z 525 placówek. Rodzice 15 401 dzieci zadeklarowali udział dziecka w zajęciach w przedszkolu, gdy tylko placówki będą uruchomione. Największe zainteresowanie posłaniem dziecka do przedszkola jest na Pradze-Południe, na Mokotowie, na Woli i na Targówku.

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Warszawa może uruchomić 21 529 miejsc. Powodem ograniczeń jest ustalona liczba dzieci w grupie, która nie może przekroczyć 12 osób i konieczność zapewnienia 4 mkw. powierzchni na jedno dziecko.

Według rekomendacji Premiera Rady Ministrów i Ministerstwa Edukacji Narodowej pierwszeństwo do opieki przedszkolnej będą miały dzieci rodziców pracujących w ochronie zdrowia, służbach mundurowych oraz pracowników handlu i produkcji branż związanych ze zwalczaniem COVID-19.

Rząd dopuścił możliwość otwarcia przedszkoli i żłobków od środy, 6 maja. Warszawa ustaliła wstępną datę otwarcia placówek na 18 maja - warunkiem jest jednak uszczegółowienie wytycznych sanitarnych, na co wciąż czekamy, zrealizowanie zakupów środków ochrony osobistej dla pracowników oraz dostosowanie żłobków i przedszkoli do nałożonych wymogów sanitarnych.

 - Musimy być pewni, że zapewniliśmy maksimum bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom - mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

 O ostatecznym terminie otwarcia żłobków i przedszkoli m. st. Warszawa poinformuje w osobnym komunikacie.