null

Cud nad Wisłą 2021- relacja

Drukuj otwiera się w nowej karcie

15 sierpnia br. na Stadionie Lekkoatletycznym „Podskarbińska” należącym do kompleksu sportowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy odbył się 2. Miting Lekkoatletyczny „Cud nad Wisłą”.

Mityng lekkoatletyczny cieszył się dużym zainteresowaniem wśród zawodników licencjonowanych i amatorów. Podczas zawodów mieliśmy okazję do spotkania i obserwowania rywalizacji polskich medalistów i finalistów Mistrzostw Europy m.in. Ludwiki Chewińskiej, Urszuli Kielan, Adrianny Sułek, Aleksandry Śmiech. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za wsparcie w realizowaniu tego ważnego spotkania sportowego na mapie wydarzeń w Warszawie.

Zawody pokazały, że nasze gwiazdy lekkiej atletyki sprzed lat są w formie.

Ludwika Chewińska, od 45 lat niepokonana rekordzistka Polski w pchnięciu kulą, wystartowała w swojej koronnej konkurencji, ale także w rzycie młotem. Urszula Kielan, srebrna medalistka olimpijska w skoku wzwyż z Igrzysk Olimpijskich w 1980 roku w Moskwie, pobiła aktualny rekord Polski w swojej kategorii wiekowej grupy Masters skacząc 1,35 m.

Adrianna Sułek, reprezentantka Polski w 7-boju lekkoatletycznym na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich Tokyo 2020, wystartowała w 2 konkurencjach: bieg 100 metrów przez płotki i pchnięcie kulą, w obu zajmując 1 miejsca. Aleksandra Śmiech wygrała konkurencję rzutu młotem.

Poza ww. gwiazdami w mityngu udział wzięła duża grupa zawodników Masters, a także wielu amatorów. Zawody były okazją do wspólnej rywalizacji, spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń. Były obserwowane przez liczną grupę widzów zgromadzonych na trybunach Stadionu „Podskarbińska”.

W dekoracji zawodników wzięli udział radni: Katarzyna Bernadetta Olszewska, Bogdan Jeziorski i Irena Bartosińska. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Tomasza Kucharskiego Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

W trakcie wydarzenia sportowego można było zaszczepić się przeciw covid-19 bez wcześniejszej rejestracji odpowiednio szczepionkami: jednodawkowym preparatem firmy Johnson &Johnson lub dwudawkowym Pfizerem (druga dawka w punktach szczepień m.st. Warszawy).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejną edycję w roku 2022!

Organizator: OSiR Praga Południe.

Pamiątkowe zdjęcie uczestniczek mityngu Cud nad Wisła startujących w różnych dyscyplinach sportowych

Zawodniczki najmłodszej kategorii wiekowej startują w biegu na stadionie Podskarbińska

Zawodnik podczas rzutu młotem na stadionie podskarbińska