null

Pomoc Mazowsza dla Pragi-Południe

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dotacje z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego
Dotacje z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

14 października 2021 r. dzięki staraniom m.in. Burmistrza Tomasza Kucharskiego, który jest również Wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Mazowieckiego, zastępcy burmistrza Adam Cieciura i Karol Kowalczyk w towarzystwie głównej księgowej Danuty Gorczyńskiej, podpisali z Wicemarszałkiem Województwa Mazowieckiego Wiesławem Raboszukiem oraz członkinią Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbietą Lanc dwie niezwykle ważne umowy. 

Obie dotyczą finansowego wsparcia, jakie Mazowsze udzieli dwóm naszym inwestycjom – rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 215 przy ul. Kwatery Głównej oraz budowie skateparku na Gocławiu. W związku z dynamicznym powstawaniem nowych osiedli mieszkaniowych w naszej dzielnicy, a co za tym idzie wzrostem liczby mieszkańców, w tym dzieci w wieku szkolnym,  Zarząd Dzielnicy podjął szereg decyzji, mających na celu poprawę sytuacji lokalowej w placówkach oświatowych. Po budowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na Gocławiu czas wspomóc Grochów.

O rozbudowie SP 215 władze dzielnicy myślą od dawna. Dokonano niezbędnego zakupu działki, a po zgromadzeniu środków, przygotowaniu analiz środowiskowych i aktualnych potrzeb szkoły, będzie można rozpisać przetargi na projekt i wykonawstwo. Przedstawiciele Zarządu Mazowsza, podpisali z władzami Dzielnicy umowę o przekazaniu na rozbudowę szkoły blisko czterech milinów złotych (dokładnie 3 790 tys. zł). Strony uzgodniły, że Dzielnica otrzyma środki pomocowe w dwóch transzach, w 2022 r. 1,5 mln zł, a 2,29 mln zł w roku 2023.

To jednak nie koniec dobrych wieści!

Zarząd Mazowsza zobowiązał się również do finansowego wsparcia projektu z Budżetu Obywatelskiego o nazwie „Budowa dużego skateparku na Gocławiu dla całej Pragi-Południe jako wizytówka prawej strony Wisły”. Pomysł uzyskał poparcie prawie 4 tys. głosów! Projekt realizowany jest przy Wale Miedzeszyńskim 646, a dzięki dotacji władz Mazowsza w wysokości 200 tys. zł będzie on nowocześniejszy i bezpieczniejszy. Budujemy skatepark z przeszkodami i rampami, przeznaczony do jazdy na deskorolce, hulajnodze, rowerze i na rolkach. Będzie znajdować się tam także wiele przeszkód przeznaczonych do nauki trików. Obok powstanie pumptrack, ciągi komunikacyjne i elementy małej architektury, a cały teren będzie oświetlony.