null

Dokumenty dotyczące użytkowania wieczystego i wysokości podatku od nieruchomości za 2020 r.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dokumenty dotyczące użytkowania wieczystego i wysokości podatku od nieruchomości za 2020 r. Przesunięcia terminu składania dokumentacji zw. z użytkowaniem wieczystym oraz wstrzymaniem wysyłki decyzji odnośnie wysokości podatku od nieruchomości za 2020 r.

 Zaświadczenia o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność będą wysyłane do mieszkańców dopiero, gdy ustąpi zagrożenie epidemiczne. Taką decyzję wspólnie z burmistrzami podjął właśnie prezydent Rafał Trzaskowski.

- W stolicy postępujemy odpowiedzialnie i troszczymy się o bezpieczeństwo. W tym trudnym okresie nie chcemy narażać mieszkańców na niepotrzebne ryzyko i odbiór dokumentów na poczcie, dlatego całkowicie wstrzymujemy wysyłkę zaświadczeń. Z inicjatywą wyszły władze Śródmieścia i wspólnie z pozostałymi burmistrzami postanowiliśmy jak najszybciej wprowadzić to rozwiązanie w całym mieście – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Mieszkańcy nie będą musieli niepotrzebnie się narażać. Wszystkie sprawy, związane z przekształceniem, załatwią później, nie martwiąc się ustawowymi terminami i nic na tym nie tracąc. Umożliwia to ostatnia uchwała Rady m.st. Warszawy, wprowadzająca dodatkowe bonifikaty od rocznych opłat przekształceniowych za 2019 i 2020 rok.  

Zaświadczenia będą oczywiście przygotowywane, a wysyłka dokumentów wznowiona, gdy minie zagrożenie spowodowane wirusem SARS-CoV-2.
Warszawa ma 448 tysięcy użytkowników wieczystych gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi. Do mieszkańców trafiły już dokumenty, dotyczące ponad 88 proc. nieruchomości, których prawo użytkowania wieczystego uległo przekształceniu w prawo własności.