null

Dotacje na likwidację starych pieców – spotkania dla mieszkańców na Pradze-Południe.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dotacje na likwidację starych pieców – spotkania dla mieszkańców na Pradze-Południe. Zlikwiduj kopciucha z warszawska dotacją! Tylko w tym roku mieszkańcy, którzy złożą wniosek o warszawską dotację do likwidacji starego pieca mogą liczyć na 100% pokrycia kosztów inwestycji. Jak uzyskać finansowe wsparcie od miasta i ogrzewać dom ekologicznie?

Specjaliści będą dawać porady podczas spotkań dla mieszkańców.

  •  we wtorek, 25 lutego, o godz. 18.00 – XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Naddnieprzańska 2/4 (Praga-Południe),
  • we wtorek, 3 marca, o godz. 18.00 – Szkoła Podstawowa nr 141, ul. Szaserów 117 (Praga-Południe),
  • w czwartek, 12 marca, godz. 18.00 – Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2, ul. Nobla 18 (Praga-Południe),

Warszawiacy mogą otrzymać dotację na wymianę tzw. „kopciucha” na instalację pompy ciepła, instalację ogrzewania elektrycznego, pieców gazowych, jak również przyłączenie nieruchomości do sieci ciepłowniczej.

Dodatkowo mieszkańcy, którzy zdecydują się na likwidację kopciucha mogą również otrzymać środki na odnawialne źródła energii, tj. kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe, współpracujące z nowym ekologicznym źródłem ogrzewania. Dofinansowanie pokrywa także wykonanie lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej.

Najbardziej atrakcyjne kwoty dotacji przewidziane są dla wniosków złożonych w 2020 r. – dofinansowanie może pokryć aż do 100% kosztów inwestycji. Później, w 2021 r. wysokość dotacji będzie zmniejszona do 90% kosztów inwestycji, a w roku 2022 – do 70%. Wniosek o dotację można złożyć w dowolnym urzędzie dzielnicy lub w Biurze Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej. Dokumenty przyjmowane są przez cały rok (do 31 grudnia 2022 r.). Szczegóły dostępne na stronie  zielona.um.warszawa.pl.