null

Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych Drodzy rodzice! W tym roku rezygnujemy z tzw. dyżurów wakacyjnych we wszystkich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Stołeczne Warszawa.

W tym szczególnym czasie epidemii koronawirusa, aby zminimalizować mieszanie się dzieci z różnych placówek, będziemy proponować następujące rozwiązanie:

  • w okresie lipiec - sierpień 2020 r. przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych będą przez 6 tygodni prowadziły zajęcia dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2019/2020 do danej placówki. Przez okres 2,5 tygodnia pozostaną zamknięte.
  • zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, okres przerwy w funkcjonowaniu placówki uzgodnią wspólnie dyrektorzy przedszkoli/szkół z radą przedszkola/radą rodziców.
  • przedszkola/szkoły nie będą prowadziły zapisów na dyżury wakacyjne dla dzieci z innych placówek.

W okresie przerwy w funkcjonowaniu placówki nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi będą mogli skorzystać z urlopów wypoczynkowych.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki-dyzury-wakacyjne/22210_praca-przedszkoli-i-oddzialow