Dzielnia Saska Kępa nominowana do finału 7. edycji plebiscytu Warszawiaki!

Dzielnia Saska Kępa została otwarta w maju zeszłego roku z inicjatywy Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Izabeli Szostak-Smith. To miejsce, w którym można dzielić się i częstować się używanymi rzeczami w dobrym stanie oraz niewykorzystaną żywność nadającą się do spożycia – zgodnie z ideą „zero waste”. Jej celem jest ograniczanie konsumpcji poprzez dawanie rzeczom „drugiego życia” oraz wykorzystywanie ich w maksymalnym stopniu zanim staną się odpadem.

Od tego czasu miejsce to odwiedza średnio 80 osób dziennie zostawiając około 150 kg rzeczy. Odbyło się tu już 45 wydarzeń (warsztaty, szkolenia i spotkania). W ciągu ostatnich 4 miesięcy przetrwożono łącznie prawie 9 ton zasobów!

Dzielnia Saska Kępa to wynik współpracy wielu podmiotów: oprócz Urzędu Dzielnicy Praga-Południe w projekt zaangażowały się różne komórki organizacyjne Urzędu m.st. Warszawy: Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej, Biuro Rozwoju Gospodarczego, Biuro Marketingu Miasta oraz Centrum Komunikacji Społecznej, a także partnerzy biznesowi, dzięki którym udało się wyremontować i wyposażyć lokal, a sam obiekt prowadzi wybrana w konkursie organizacja pozarządowa – Fundacja Splot Społeczny.

Teraz Dzielnia Saska Kępa została zakwalifikowana do finału 7. Edycji plebiscytu Warszawiaki w kategorii „Inicjatywa roku”, a który odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta m.st. Warszawy. Celem plebiscytu jest docenienie tego co najlepsze w stolicy i dla stolicy. Ruszyło już głosowanie, które potrwa do 28 lutego na stronie Organizatora.

Wejście do dzielni podczas uroczystego otwarcia ustrojone w czerwoną kokardę
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Zastępczyni Burmistr
Lodówka z podarowaną żywnością dostępna w Dzielni