null

Dzień Dziecka - kulturalnie, wirtualnie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dzień Dziecka - kulturalnie, wirtualnie Już po raz piąty warszawskie instytucje kultury świętują Tydzień Dziecka.

Ze względu na pandemię obchody tego radosnego święta przeniosły się w przestrzeń wirtualną. Wspólny program przygotowało ponad 20 warszawskich instytucji kultury (muzea, teatry, domy kultury) zrzeszonych w ADESTE – sieci działającej na rzecz zwiększania uczestnictwa warszawiaków w kulturze i inne ośrodki i miejsca. Program dostosowany jest do potrzeb dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i opiekunów.

Poniżej informacja co w Warszawie, a na Pradze-Południe i w jej okolice czekają na Państwa m.in. następujące atrakcje (uwaga od dzisiaj - od soboty):

 

 

Pozostałe miejsca w Warszawie - aktywności.

  • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza 31 maja i 1 czerwca na wirtualny „Dzień Dziecka w Królestwie króla Maciusia” - w programie m.in. rodzinny turniej rycerski, warsztaty kulinarne, czytanie książki „Jak ciężko być królem” w Radio POLIN przez Annę Czartoryską, Katarzynę Łaskę, Annę Muchę oraz Katarzynę Zielińską, spektakl Nowego Teatru „Piotruś Pan”, koncert króla Maciusia itd. Szczegóły na stronie internetowej i profilu FB Muzeum Polin.
  • Nowy Teatr świętuje 30 i 31 maja oraz 1 czerwca zapraszając na dwa dziecięce spektakle – „Indianie” i „Piotruś Pan”. Andrzej Chyra przeczyta "Marvina" Marty Guśniowskiej, odbędą się także warsztaty plakatowe z Małgorzatą Wrzosek. Więcej informacji w wydarzeniu na FB teatru.
  • Teatr Baj udostępni swój spektakl "Ja, Maluch i morze" w reż. Marka Zákostelecký'ego, który oglądać będzie można od 30 maja do 1 czerwca. Szczegółowe informacje w wydarzeniu na FB.
  • Służewski Dom Kultury 1 czerwca zaprosi najmłodszych na „Podróże z pluszakami” – zabawy, piosenki i konkurs, „Masza i niedźwiedź – czytanie bajek przez aktorów, finał konkursu fotograficznego „Przygoda życia”. Więcej na profilu FB SDK.
  • Teatr Powszechny organizuje warsztaty teatralne online dla młodzieży, Teatr Syrena zaprasza na literacki i muzyczny dziecięcy weekend a Teatr Wielki – Opera Narodowa na zajęcia baletowe dla dzieci w wieku 4-7 lat.

 

To tylko niektóre z propozycji instytucji kultury z okazji Tygodnia Dziecka. Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na stronie poświęconej wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy!