null

Dzień Otwarty Notariatu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Szanowni Państwo, w sobotę 27 listopada br. w godzinach 10-16 odbędzie się 12. edycja największej akcji edukacyjnej organizowanej przez samorząd notarialny − „Otwartego Notariatu" pod hasłem „Porozmawiaj o tym z notariuszem, jak zadbać o swój majątek. Bo warto zaufać profesjonaliście", mająca na celu podnoszenie świadomości prawnej obywateli poprzez informowanie o rodzaju umów i czynnościach notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji zakładanych celów, jak również o konsekwencjach podjętych dezycji.

Notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych pozwalających lepiej chronić majątek − zarówno telefonicznie, mailowo, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na jakie tematy możesz porozmawiać z notariuszem? Jak zawsze informacje prawne udzielane przez notariuszy w czasie Dnia Otwartego Notariatu dotykają ważnych spraw związanych z ochroną majątku i bezpieczeństwem obrotu prawnego. Warto skorzystać z okazji i zapytać notariusza, jak bezpiecznie zawrzeć umowę najmu, jak podzielić majątek spadkowy, dokonać podziału majątku przed rozwodem i po rozwodzie, jak prawidłowo sporządzić testament, odrzucić spadek czy zrzec się dziedziczenia. Rejenci doradzą również, jak ustrzec się przed złymi pożyczkami oraz nie dać się oszukać przy umowach przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie.

W tym roku notariuszom będą towarzyszyć eksperci z biura Rzecznika Finansowego, którzy mailowo i na czacie poinformują, na co należy zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy kredytu, także hipotecznego, oraz zawieraniu umowy pożyczki.

W jaki sposób można porozmawiać z notariuszem i ekspertami biura Rzecznika Finansowego? 

  1. w indywidualnych rozmowach prowadzonych telefonicznie: Warszawa i okolice: tel. 22 100 83 00 Eksperci biura Rzecznika Finansowego: 22 102 10 09 
  2. na czacie i w trakcie transmisji prowadzonej na żywo na profilu Porozmawiaj z Notariuszem na FB. 

Więcej informacji dot. Dnia Otwartego Notariatu znajdą Państwo na stronie Organizatora wydarzenia lub na profilu na Facebooku.