null

Dziesięć lat pod Wirtualną Choinką

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dziesięć lat pod Wirtualną Choinką Celem akcji Wirtualna Choinka jest pomoc osobom najuboższym z rodzin województwa mazowieckiego.

Pomoc polega na trzech działaniach:

  • ogrzanie serc - przez zakup prezentów dla dzieci i osób starszych
  • zbiórka żywności na Boże Narodzenie
  • ogrzanie domów - przez zakup opału na okres zimowy

Akcja odbywa się po raz dziesiąty. Jej efektem jest coroczna pomoc dla 3 tysięcy osób poprzez zakup ponad 1000 prezentów, sprzętu AGD i rozwiezienie ponad 100 ton opału.

Podopiecznymi Wirtualnej Choinki są seniorzy, rodziny wielodzietne, dzieci, osoby samotne. Listę osób, do których kierowana jest pomoc, przekazują wolontariusze. Doskonale znają oni rodziny i ich sytuację materialną. 

Jak zostać Świętym Mikołajem

Chętni do udzielenia pomocy znajdą na stronie internetowej http://www.wirtualnachoinka.pl informację o konkretnych potrzebach poszczególnych rodzin, dzieci i osób starszych.
Każdy z nas może przygotować wybrany prezent i dostarczyć go do magazynu, skąd zostanie przekazany przez wolontariuszy do konkretnej rodziny.

W tym roku

Cel Wirtualnej Choinki najlepiej streszcza piosenk „ I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=1hgbG57KlN0&feature=emb_logo
Tak jak w latach ubiegłych organizatorzy chcą  kontynuować pomoc osobom potrzebującym i poszerzać krąg osób zaangażowanych w pomoc drugiemu człowiekowi.
Głównym celem w tym roku ma być pomoc osobom, które zostały w sposób szczególny dotknięte przez sytuację związaną z pandemią.
Chcemy zorganizować dla dzieci i młodzieży zbiórkę i zakup sprzętu komputerowego, który dostarczony pomoże im w ewentualnej zdalnej nauce.
Dla osób starszych i samotnych, chcemy przygotować prezenty, które uczynią ich życie znośniejszym i piękniejszym.

W tym roku akcja trwa do 19 listopada do 18 grudnia 2020. Więcej na temat akcji można znaleźć na stronie: Wirtualna Choinka w 100 słowach http://100slowo.wirtualnachoinka.pl/

Organizator akcji
Grupa zapaleńców z Ruchu Światło – Życie Diecezji Warszawsko-Praskiej przy współpracy wolontariuszy ze szkolnych kół Caritas i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy dzięki stronie internetowej mogą włączyć się w pomoc.
Zapraszamy serdecznie na stronę https://wirtualnachoinka.pl/cv, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat Wirtualnej Choinki.

Kontakt

Katarzyna Rudnicka - koordynator akcji „WirtualnaChoinka.pl”
tel. 501 373 533,
email: organizatorzy@wirtualnachoinka.pl

Fot. ExposureToday z Pixabay