null

Ekologiczny autobus na Pradze-Południe

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ekologiczny autobus na Pradze-Południe Tak wygląda nowy, całkowicie elektryczny autobus, który będzie kursował na linii 117 poruszające się m.in. po Gocławiu i Saskiej Kępie. Miejskie Zakłady Autobusowe dostały do testowania elektrycznego mercedesa citaro.

Pasażerowie jeżdżą nim na Pradze-Południe na linii 117 od 18 listopada. Autobus będzie kursował na trasie linii 117 z Gocławia przez Saską Kępę, most Poniatowskiego i Al. Jerozolimskie do Dworca Centralnego do 6 stycznia 2020r. Ekologiczny wehikuł ma srebrny metaliczny kolor i mieści 80. pasażerów. Do testowania udostępniła go firma EvoBus, która odpowiada za sprzedaż taboru tej marki.
Przez cały okres testów eCitaro ma garażować w zajezdni przy ul. Ostrobramskiej na Gocławku. Tam będzie podłączany do prądu przez wtyczkę. Jak podaje Adam Stawicki z MZA, mercedes ma pakiet baterii o łącznej pojemności 243 KWh, a napęd zapewniają mu dwa silniki elektryczne mocowane w piastach kół o mocy 250 koni mechanicznych. Fot. Materiały prasowe/Gazeta Wyborcza.