null

Fałszywy alarm w Urzędzie.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Fałszywy alarm w Urzędzie. 13 października ok. godz. 12.00 kancelaria Urzędu Dzielnicy Praga-Południe otrzymała informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku oraz przesłaniu trującej substancji w jednej z przesyłek. Natychmiast powiadomiono odpowiednie służby i ewakuowano budynek urzędu. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie.

Zarówno interesanci, jak i urzędnicy wykazali się dyscypliną i zrozumieniem, za co Zarząd Dzielnicy wyraża ogromne podziękowanie.
Po przybyciu straży pożarnej i policji dokonano przeszukania budynku. Alarm okazał się na szczęście fałszywy. Substancja w przesyłce okazała się mąką, a ładunku nie znaleziono. Policjanci zapewnili, że zrobią wszystko, by ująć sprawcę tego nieodpowiedzialnego żartu, którego skutki dotknęły zarówno wielu interesantów, umówionych na konkretną godzinę, jak i urzędników, narażając wszystkich na olbrzymi stres.
Interesanci i urzędnicy powrócili do Urzędu o godz. 15.00. Od jutra Wydział Obsługi Mieszkańców czeka na interesantów jak co dzień od godz. 8.00.