Flagi unijne na znak protestu Miasta Stołecznego Warszawy

Flagi unijne na znak protestu Miasta Stołecznego Warszawy Samorządy lokalne wyrażają sprzeciw wobec zawetowania budżetu unijnego przez rząd. W związku z odbywającym się szczytem Unii Europejskiej kolejnym krokiem jest zachęcanie do działań, pokazujących jak ważne są wartości zjednoczonej Europy.

W dniach 9-11 grudnia w Warszawie wywieszone zostaną flagi Polski oraz Unii Europejskiej. Oflagowane zostaną następujące ciągi komunikacyjne:

• Trakt Królewski – od placu Zamkowego do ulicy Spacerowej,
  • Trasa Łazienkowska – od wysokości placu Na Rozdrożu do pomnika Lotnika,
  • ulica Żwirki i Wigury – od pomnika Lotnika do lotniska Warszawa Okęcie im. F. Chopina,
  • Rondo Waszyngtona – przez most Poniatowskiego, dalej Alejami Jerozolimskimi aż do ronda Czterdziestolatka,
  • kwartał wokoło Pałacu Kultury i Nauki, wyznaczony ulicą Świętokrzyską i Aleją Jana Pawła II, aż do ronda Czterdziestolatka,
  • ulica Marszałkowska – od placu Konstytucji do placu Bankowego.

Również pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą udekorowane polskimi i unijnymi flagami.

Inne działania samorządów lokalnych to:

• wyświetlanie flagi Unii Europejskiej na budynkach,
  • komunikacja w Internecie: nakładki na zdjęcia profilowe na Facebooku, banery na strony internetowe,
  • działania lokalne w postaci grafik ukazujących inwestycje ze środków unijnych,
  • 10 grudnia o godzinie 12.00 - emisje/odegranie hymnu europejskiego,
  • 10 grudnia – briefingi lokalne pokazujące inwestycje/projekty zrealizowane ze wsparciem funduszy unijnych.

Dodatkowo dla mieszkańców zostały przygotowane nakładki #potrzebUEmy na zdjęcia profilowe na Facebooku. Opublikowane zostaną także zdjęcia osób z banerem #potrzebUEmy.

Do naszej akcji przyłącza się także Budapeszt, który podświetli w barwach flagi unijnej słynną budapesztańską Statuę Wolności. Namawiamy także wszystkich naszych rodakow do udekorowania swoich okien barwami Polski i Unii Europejskiej.