null

FreeShop ruszył w Terminalu Kultury Gocław

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Południowopraski Punkt Informacyjny dla osób i organizacji wspierających uchodźców z Ukrainy rozszerza swoją działalność. Od dziś w punkcie rusza kolejna ważna inicjatywa pomocowa – FreeShop.

Przypomnijmy, że na początku marca w budynku Terminalu Kultury Gocław przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 uruchomiony został Punkt informacyjny dla osób i organizacji wspierających uchodźców z Ukrainy. Pierwotnie celem punktu było sieciowanie pomagających – tworzenie baz danych oraz łączenie osób, organizacji i instytucji gotowych do niesienia pomocy z osobami jej potrzebującymi oraz udzielanie uchodźcom fachowych informacji o dostępnej pomocy.

W czynnym od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 -16.00 punkcie uchodźcy lub osoby ich goszczące mogą dowiedzieć się, gdzie szukać pracy, uzyskać pomoc medyczną, jak załatwić sprawy urzędowe – w tym uzyskać nr PESEL, otrzymać prawo do świadczeń pieniężnych, czy zapewnić dziecku miejsce w placówce edukacyjnej.

Dodatkowo w ramach punktu uruchomiono:

• punkt zbiórki darów dla uchodźców (art. spożywcze i higieniczne);

• kursy języka polskiego;

• dyżury radców prawnych z Krajowej Izby Radców Prawnych;

• salę komputerową, w której uchodźcy mogą bezpłatnie skorzystać z komputera z klawiaturą z cyrylicą, dostępem do Internetu i drukarki.

Jednak wraz z upływem czasu i lepszym poznawaniem potrzeb, punkt informacyjny dla osób i organizacji wspierających uchodźców z Ukrainy, dzięki współpracy z wolontariuszami (m.in. z południowopraskiej Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Dzielnicy Praga-Południe) oraz licznymi fundacjami i stowarzyszeniami społecznymi, stale rozszerza zakres swojej działalności.

Dzięki temu w punkcie ruszyła kolejna ważna inicjatywa pomocowa – FreeShop. Jest to miejsce, w którym mogą zaopatrzyć się bezpłatnie w najbardziej potrzebne im produkty: artykuły spożywcze, higieniczne, produkty niemowlęce, ubrania i obuwie (nowe i używane), nową bieliznę, a nawet karmę dla zwierząt. Wszystkie te dary pochodzą ze zbiórek publicznych organizowanych na terenie m.st. Warszawy lub od fundacji i darczyńców współpracujących z Punktem Informacyjnym.

FreeShop będzie czynny od wtorku do soboty w godz. 12.00-16.00

FreeShop ruszył w Terminalu Kultury Gocław
Zobacz galerię (4 zdjęć)
FreeShop ruszył w Terminalu Kultury Gocław
FreeShop ruszył w Terminalu Kultury Gocław
FreeShop ruszył w Terminalu Kultury Gocław