null

Harcerskie choinki nad Balatonem

Drukuj otwiera się w nowej karcie

14 grudnia, na Gocławiu, nad jeziorkiem Balaton, stanęło 10 harcerskich choinek przekazanych przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe harcerzom.

Podobnie jak w roku ubiegłym harcerze i harcerki z Nieprzetartego Szlaku Hufca ZHP Warszawa Praga-Południe udekorowali świąteczne choinki własnoręcznie zrobionymi ozdobami. To dar dla mieszkańców Gocławia i innych rejonów Pragi-Południe. Poza choinkami na placu umieszczono życzenia dla mieszkańców Dzielnicy od harcerzy i od Zarządu Dzielnicy.

W dekorowaniu choinek wzięli udział harcerze i harcerki z 161 WDHNS, 255 WDHNS, 418 WDHNS, 419 WDHNS, 421 WDHNS, 426 WDHNS, 430 WDHNS oraz instruktorzy Namiestnictwa NS. W przygotowaniach wzięły również udział 111WDHNS, 255 Absolwenci WDHNS, 293 WDHNS, 427 WDHNS

Harcerki i harcerze z naszych drużyn NS przez cały listopad i grudzień bardzo pracowicie przygotowywali się do świątecznych wydarzeń. Na zbiórkach robili wspomniane wyżej ozdoby choinkowe, ale także kartki z życzeniami i stroiki świąteczne dla naszych przyjaciół i darczyńców „jednego procenta”. Czuwaj!