null

Impulsowy sukces ligowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Impulsowy sukces ligowy Dzień 3 października 2020 roku przejdzie do historii UKS Impuls Warszawa, jak i całego warszawskiego sportu ciężarowego. Tego dnia zawodnicy z Pragi-Południe wywalczyli bowiem w Opolu srebrny medal w ciężarowej ekstraklasie, czyli Drużynowych Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów 2020!

Sukces ten jest o tyle znaczący, że ostatni taki krążek wywalczyła w lidze Legia Warszawa i było to 28 lat temu, w 1992 roku. Przyznajmy, że stolica czekała zatem na taki sukces dość długo.

Podczas tegorocznych rozgrywek DMP w składzie Impulsu pod wodzą trenera Arkadiusza Strzelczyka startowali: Wiktoria Wołk, Przemysław Budek, Szymon Sówka, Arkadiusz Białobrzewski, Michał Mila, Daniel Skorupka, Michał Marczak, Mateusz Sowa i Roman Wasylevski.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że złote medale wywalczyli zawodnicy Budowlanych Opole, a trzecie miejsce na podium zajęli ciężarowcy Mazovii Ciechanów.

To ogromny sukces naszego dzielnicowego klubu, który w obecnych, ciężkich dla sportu czasach, potrafił się odnaleźć i utrzymać wysoką dyspozycje przez cały sezon. Gratulujemy!