null

Inauguracja Europejskiego Centrum Uniwersytetów II i III Wieku.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Inauguracja Europejskiego Centrum Uniwersytetów II i III Wieku. W dniu 5.10. br. W PROMIE kultury na Saskiej Kępie zainaugurowało działalność Europejskie Centrum Uniwersytetów II i III Wieku. Jest to już 9 rok jego działalności na Pradze Południe, ale po raz pierwszy będzie się odbywać w warunkach odgórnie wprowadzonych obostrzeń i restrykcji sanitarnych w związku z COVID-19

 Dla słuchaczy Uniwersytetu oznaczać to będzie zmniejszenie dotychczasowej ilości słuchaczy z 200 do 80 osób, odpowiadającej aktualnemu limitowi miejsc siedzących obowiązującemu w sali widowiskowej przy ul. Brukselskiej (limit będzie dostosowany do warunków epidemiologicznych w Warszawie). Na ręce Prezes Elżbiety Kamińskiej nadesłane zostały listy inauguracyjne od Burmistrza dzielnicy Praga Południe Tomasza Kucharskiego i senatora Marka Borowskiego. Jedną z dobrych wiadomości, jaką przekazał Burmistrz słuchaczom Uniwersytetu była informacja, że budowa jego nowej siedziby w Terminalu Kultury na Gocławiu przebiega bez przeszkód, zostanie oddana do użytku bez opóźnień i przyszły, jubileuszowy X rok akademicki przyjdzie mu obchodzić w nowej i znacznie większej sali widowiskowej. Oznacza to, że nawet w warunkach pandemii będzie można w niej pomieścić znacznie większą ilość słuchaczy.
Wykład inaugurujący rok akademicki 2020/21 pt. Różne ograniczenia patriotyzmu w Polsce wygłosiła prof. Teresa Gardocka, prorektor ds. współpracy międzynarodowej SWPS w Warszawie, a w części artystycznej wystąpił znakomity chór Sonus Innumerabiles pod kierunkiem Artura Backiela.