Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! - relacja z I Otwartych Mistrzostw Mazowsza w Lekkoatletyce dzieci do lat 14 16 WRZEŚNIA 2020 r. na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Podskarbińskiej odbyły się I OTWARTE LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA MAZOWSZA DZIECI DO LAT 14.

W imprezie wzięło udział 38 dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Swoje reprezentacje zgłosiły kluby: KS Orzeł, MKS Syrena – kluby praskie, AZS AWF Warszawa, Klub Ducla Academy, KS Atak Agrykola, KS Warszawianka oraz GKS „Wilga” Garwolin i UKS Sprint 2020 Łomianki.
Zawody rozegrano w następujących konkurencjach: bieg 60m, bieg 600m, skok w dal, skok wzwyż, rzut mini oszczepem oraz sztafety 4x 100m. Rywalizację przeprowadzono w 2 kategoriach wiekowych: 2006/2008, 2009/2011.
Największą ilość punktów w kategorii dziewcząt zdobył klub KS Orzeł – 77 pkt,w kategorii chłopców KS Orzeł – 90 pkt. Drugim klubem w obu kategoriach był MKS Syrena.
Zawody uświetnili swoją obecnością polscy olimpijczycy – Urszula Kielan (skok wzwyż) i Robert Korzeniowski (chód), który na koniec zawodów poprowadził z uczestnikami krótki kurs nauki chodu lekkoatletycznego.
Specjalne nagrody Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy z rąk pani Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe, Izabeli Szostak-Smith, otrzymali zawodnicy, którzy według tabel wielobojowych uzyskali największą ilość punktów za wynik w najlepszej swojej konkurencji. Byli to Świesulska Alicja GKS Wilga Garwolin, w biegu na 60m wynikiem 8,38 zdobyła 129 pkt i Steć Oliwier, AZS AWF, w biegu na 600m, wynikiem 1,43:34 zdobył 148 pkt.
Imprezę współfinansowało m.st. Warszawa Dzielnica Praga-Południe.