null

Kiedy otwarcie placów zabaw?

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Kiedy otwarcie placów zabaw? Rząd ogłasza kolejne etapy luzowania obostrzeń, wynikających z wciąż trwającego stanu epidemii.

Na środowej konferencji prasowej Premier ogłosił, że m.in. od soboty, 30 maja, otwarte ponownie będą place zabaw i siłownie plenerowe. Niestety, aż do obecnej chwili nie określono jednak, na jakich zasadach i w jakim reżimie sanitarnym powinno się to odbyć. Ile osób na raz może z nich korzystać? Czy muszą być w maseczkach? Jak często urządzenia mają być dezynfekowane? Czy mają być na ich terenie dozowniki z płynem odkażającym? Na żadne z tych pytań nadal nie mamy odpowiedzi.

Wiemy, jak bardzo rodzice i dzieci czekają na możliwość ponownej zabawy na świeżym powietrzu i zależy nam na jak najszybszym umożliwieniu im tego. Życie i zdrowie naszych mieszkańców jest jednak dla nas największym priorytetem i dlatego nie możemy na tę chwilę udostępnić administrowanych przez Dzielnicę Praga-Południe placów zabaw i siłowni plenerowych, dopóki nie otrzymamy od odpowiednich służb jasnych wytycznych, co do zasad ich funkcjonowania.

Nie czekamy biernie. Sami wystąpiliśmy już do Głównego Inspektora Sanitarnego z prośbą o pilne określenie reżimu sanitarnego, w jakim mogą funkcjonować place zabaw i siłownie plenerowe. Gdy tylko je otrzymamy, będziemy wiedzieć, ile czasu i środków będzie potrzebnych na dostosowanie tych obiektów do reżimu sanitarnego, a więc będziemy mogli określić dokładną datę ponownego ich udostępnienia.

cc