null

Kolejna dobra wiadomość dla dzielnicy!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pozyskaliśmy dodatkowe 5 milionów złotych do przyszłorocznego budżetu uchwalone przez Radę Warszawy. Środki te przeznaczymy na remonty ulic, których naprawa nie znalazła się w planach na przyszły rok. Spośród wielu potrzeb tego typu, zgłaszanych przez mieszkańców – osobiście, telefonicznie lub przez kontakt mailowy – bądź w ich imieniu przez radnych, skrupulatnie wybieramy najpilniejsze i planujemy remonty na konkretny rok budżetowy.

Ponieważ otrzymaliśmy środki dodatkowe, wybraliśmy do realizacji postulowane wcześniej projekty, których potrzebę artykułowano najgłośniej. 5 milionów zł to, wbrew pozorom, nie jest suma zawrotna, gdy chodzi o inwestycje drogowe, ale dodatkowe środki przydzielone przez Radę Warszawy dzielnica będzie mogła przeznaczyć na remonty i przebudowę mocno zdewastowanych ulic:

- Rechniewskiego, remont której postulowali radni z Gocławia – Katarzyna Bernadetta Olszewska, Karolina Sitnicka i Michał Wieremiejczyk;

- 1 Praskiego Pułku, której remont zgłaszali radni Bożena Manarczyk, Dorota Krall i Bogdan Jeziorski;

- Nasielskiej (odcinek od Makowskiej do Boremlowskiej), o co walczyli radni Marcin Kluś i Michał Suliborski.

Dzięki pracom przy ul. Rechniewskiego na Gocławiu jest szansa na uporządkowanie parkowania przy kościele. Ulicę 1 Praskiego Pułku trzeba po prostu wyremontować, a Nasielską, na której leżą dzisiaj betonowe płyty, zamienić z błotnego i deszczowego rozlewiska w nowoczesną asfaltową, dobrze oświetloną ulicę.

Z pozostałych drobnych inwestycji, które uda się – mam nadzieję – przeprowadzić dzięki dodatkowym środkom budżetowym, wspomnieć chciałbym o realizacji interesującego projektu, jakim jest parking ekologiczny przy ul. Lotaryńskiej, gdzie nie będzie ani asfaltu, ani betonu, ale kratownica i żwir przepuszczające wodę. Ten projekt promowała radna Małgorzata Rynkiewicz.

Nawierzchnia przy ulicy Praskiego Pułku

 

 

Radny Michał Wieremiejczyk na pasach na ulicy Rechniewskiego

 

 

Ulica Nasielska od Ulicy Makowskiej i jej zniszczona nawierzchnia