null

Konkurs na prowadzenie Punktów Informacji Europejskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Konkurs na prowadzenie Punktów Informacji Europejskiej Komisja Europejska, za pośrednictwem Przedstawicielstwa w Polsce, zaprasza do składania wniosków na partnerów do prowadzenia punktów Europe Direct w latach 2021–2025.

Do zdobycia jest dotacja na prowadzenie działań informacyjnych, dotyczących UE i służących zaangażowaniu obywateli.

Zadaniem punktów Europe Direct jest aktywna komunikacja. Prowadzą działania informacyjne i służące zaangażowaniu obywateli, umożliwiając im w ten sposób podejmowanie świadomych decyzji, dotyczących przyszłości UE. Rozpowszechniają także wiedzę na temat sposobu funkcjonowania UE i jej systemu demokracji parlamentarnej. Dostarczają również informacji na temat kwestii, za które UE ponosi odpowiedzialność.

Dzięki tym działaniom przyczyniają się do zwiększenia świadomości obywateli na temat tego, jakie korzyści wynikające z członkostwa ich państwa w UE można czerpać w swoim codziennym życiu.

Punkty Europe Direct wsłuchują się również w oczekiwania obywateli i zapewniają im możliwość przekazywania informacji zwrotnych instytucjom UE.

Więcej informacji na temat konkursu, w tym dokumenty do pobrania,  można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej.  Informacje na temat tego, w jaki sposób złożyć wniosek, znajdują się w przewodniku dla wnioskodawców.

Termin składania wniosków mija 15 października 2020 r. o godz. 17.00.

Na stronie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce można znaleźć dodatkowe informacje oraz pytania i odpowiedzi, które będą regularnie publikowane