null

Konkursy plastyczne na Pradze-Południe w ramach akcji Zima w Mieście

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Konkursy plastyczne na Pradze-Południe w ramach akcji Zima w Mieście W ramach Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” realizowanej w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy odbyły się dwa Dzielnicowe Konkursy Plastyczne pt. „Drzewko szczęścia” oraz pt. „Zimowe pejzaże”, jeden Dzielnicowy Konkurs Piosenki oraz Dzielnicowy Turniej Tenisa Stołowego.

W ramach warsztatów artystycznych organizowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 „Jordanek” uczestnicy Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” przygotowywali na Dzielnicowy Konkurs Plastyczny pt. „Drzewko szczęścia”, przestrzenne prace z naturalnych materiałów m.in.: gałązek, szyszek, kamieni, roślin oraz odpadów typu tektura, papier, tkanina itd. Powyższe warsztaty były pretekstem do rozmów z dziećmi na temat propagowania działań proekologicznych. Podsumowaniem warsztatów był wernisaż prac wykonanych na ww. Konkurs, który został połączony z imprezą Walentynkową.

W dniu 18 lutego 2020 roku w Hali „Siennicka” Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2 im. dr Henryka Jordana zorganizowało Dzielnicowy Turniej Tenisa Stołowego, którego celem było propagowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Natomiast w dniu 19 lutego br. w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m.t. Warszawy, odbył się Dzielnicowy Konkurs Plastyczny z cyklu Zimowe Impresje „Zimowe pejzaże” oraz Dzielnicowy Konkurs Piosenki „My się zimy nie boimy ”, dzięki któremu dzieci i młodzież miała możliwość prezentacji umiejętności wokalnych i muzycznych wśród uczestników Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2020. Uczestnicy konkursów oraz turnieju otrzymali nagrody.