Kwiaty pod pomnikiem bohaterów dwóch narodów

26 czerwca w Republice Azerbejdżanu obchodzone jest Święto Sił Zbrojnych. Z tej okazji 24 czerwca 2022 r., w parku Polińskiego, przy pomniku polskiego generała w służbie Azerbejdżanu Macieja Sulejmana Sulkiewicza i azerskiego oficera w Wojsku Polskim i AK Veli bej Jedigara odbyła się uroczystość złożenia wieńców w hołdzie obu oficerom, bohaterom walk „Za waszą i naszą wolność”.

Na zaproszenie pani dr Nargiz Gurbanovej, ambasador Republiki Azerbejdżanu w Rzeczypospolitej Polskiej, w uroczystości wzięli udział burmistrz dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski oraz zastępca burmistrza Adam Cieciura. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się mieszkający w stolicy Azerowie, przedstawiciele mniejszości tatarskiej w Polsce oraz mieszkańcy dzielnicy.

W swoich wystąpieniach, zarówno pani ambasador Nargiz Gurbanova, jak i burmistrz Tomasz Kucharski podkreślili szczególną wagę przyjaźni między oboma naszymi krajami, która sprawdziła się w historii i jest niezwykle potrzebna dzisiaj, gdy tuż za granicą Polski, w Ukrainie, rozgorzała okrutna wojna.

Przemówienia podczas składania kwiatów pod pomnikiem Sulejmana
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Przemówienia podczas składania kwiatów pod pomnikiem Sulejmana
Złożenie kwiatów pod pomnikiem