null

Majówka w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Majówka w Warszawie Długi majowy weekend tradycyjnie kojarzy się z wypoczynkiem i radosnym świętowaniem. W tym roku Warszawa nie planuje żadnych uroczystości. Symbolicznie uczcimy jednak świąteczny czas.

Biało - czerwona Warszawa

Od 1 do 3 maja reprezentacyjne ulice stolicy przyozdobione zostały biało-czerwonymi flagami. Udekorowany został Trakt Królewski od placu Zamkowego do ul. Gagarina, ul. Marszałkowska oraz plac Piłsudskiego.

PKiN w narodowych barwach

O narodowych świętach przypomni również iluminacja Pałacu Kultury i Nauki. Przez trzy najbliższe wieczory jego fasada podświetlona zostanie na biało i czerwono.

Trakt Królewski zamknięty

Stosując się do rządowych rozporządzeń – m.in. obowiązku zakrywania w przestrzeniach publicznych nosa i ust – warszawiacy nie muszą rezygnować ze spacerów.

Na wiosenny spacer można wybrać się na przykład na ponownie dostępne nadwiślańskie bulwary czy Trakt Królewski. Przypominamy, że ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, począwszy od 1 maja, w każdy weekend zmieniać się będą w deptak przeznaczony dla pieszych i rowerzystów. Zmieniona organizacja ruchu obowiązuje na odcinku od ronda gen. Ch. De Gaulle’a do ul. Senatorskiej.

Pokaz fontann zobacz on-line

W tym sezonie mieszkańcy i turyści nie spotkają się 1 maja na inauguracji pokazów w Multimedialny Parku Fontann. Wodno-laserowe widowiska będzie można jednak sobie przypomnieć oglądając pokazy z ubiegłych lat w Internecie. Dodatkowo legendy warszawskie, które były inspiracją dla dotychczasowych pokazów w Multimedialnym Parku Fontann, przeczyta plejada polskich aktorów: Dorota Stalińska, Joanna Koroniewska, Zbigniew Zamachowski i Adam Bauman. Zapraszamy przed komputery w piątek, 1 maja o godz. 19.00.

Grillując pamiętaj o zasadach

Otwarcie parków, lasów i polan piknikowych sprawiło, że wiele osób postanowiło rozpocząć sezon grillowania. Choć pieczenie kiełbasek i karkówki na ruszcie nie jest zabronione to należy pamiętać, że w Polsce wciąż obowiązują przepisy ograniczające kontakty społeczne. Przypominamy także, że grillowanie na balkonach – z wykorzystaniem grilli bezdymnych lub elektrycznych – jest dopuszczone przez prawo, ale spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą wprowadzić własne regulacje i zakazy w tym zakresie.