null

Warszawskie punkty szczepień powszechnych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Mapa warszawskich punktów szczepień powszechnych

<p>Warszawskie punkty szczepień powszechnych</p>

Warszawskie punkty szczepień powszechnych

W ramach programu „Warszawa szczepi” byliśmy gotowi utworzyć 13 punktów szczepień powszechnych. Decyzją rządzących będziemy mogli uruchomić cztery z nich. Nowe punkty szczepień zaczną działać w połowie maja bo wtedy rząd zapowiada zwiększone dostawy szczepionek do Polski.

Warszawiacy chcą się szczepić przeciw koronawirusowi, chcą wrócić do normalności i czuć się bezpiecznie, a naszym celem jest jak najszybsze zaszczepienie wszystkich chętnych mieszkańców. Dlatego byliśmy gotowi do uruchomienia 13 miejskich punktów szczepień powszechnych. Nasze założenia oparliśmy o informacje władz centralnych, że już w kwietniu do Polski trafią nieograniczone ilości szczepionek. Teraz będziemy mogli stworzyć cztery warszawskie punkty szczepień powszechnych. Termin ich uruchomienia dostosowaliśmy od dostaw szczepionek, dlatego szczepienia w nowo tworzonych punktach planujemy rozpocząć w połowie maja – informuje Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Największy z nich będzie działał na stadionie warszawskiej Legii przy ul. Łazienkowskiej 3, a pozostałe trzy powstaną:

- w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25;

- w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21;

- w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1.

Jak informuje prezydent Trzaskowski łącznie w czterech warszawskich punktach szczepień powszechnych po osiągnięciu pełnej zdolności operacyjnej będzie można szczepić blisko 9 tys. osób dziennie czyli ponad 60 tys. tygodniowo - pod warunkiem oczywiście, że punkty otrzymają wystarczające ilości szczepionek.

W ramach przygotowań Warszawy do programu szczepień powszechnych została już uruchomiona strona zdrowie.um.warszawa.pl/warszawaszczepi. Mieszkańcy mogą na niej znaleźć informacje o programie szczepień, zarejestrować się w centralnym rejestrze na szczepienie czy pobrać gotowy do wydrukowania kwestionariusz kwalifikujący do szczepienia. Co ważne rekrutujemy również personel medyczny do miejskich punktów szczepień - dotychczas otrzymaliśmy prawie 700 aplikacji – dodaje prezydent Trzaskowski.

Jak podkreśla Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, odpowiedzialna m.in. za obszar miejskiej polityki zdrowotnej, dzięki niezbędnemu personelowi i obiecanym przez rząd wielomilionowym dostawom szczepionek, Warszawa będzie szczepić więcej mieszkańców również w puntach szczepień, które działają już w miejskich przychodniach. To 59 lokalizacji, gdzie obecnie szczepimy 2 tys. mieszkańców tygodniowo, a przy zwiększonych dostaw szczepionek, możem zwiększyć liczbę szczepień nawet do kilkunastu tysięcy tygodniowo – podkreśla wiceprezydent Kaznowska, i dodaje: - Jako samorząd sprostaliśmy zadaniu i jesteśmy gotowi do uruchomienia w Warszawie programu szczepień powszechnych - teraz czekamy żeby rządzący wywiązali się ze swoich obietnic dostarczając szczepionki.