null

Miasto Stołeczne Warszawa zapewnia opiekę medyczną kombatantom i powstańcom

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Miasto Stołeczne Warszawa zapewnia opiekę medyczną kombatantom i powstańcom Warszawa finansuje, i nadal będzie finansować, działalność przychodni przy ul. Litewskiej. Na realizację tego zadania w 2021 r. docelowo miasto przeznaczy kwotę 850 tys. zł.

W przychodni lekarskiej na Mokotowie przy ul. Litewskiej 11/13 uczestnicy Powstania Warszawskiego oraz kombatanci mogą umawiać się na wizyty u lekarzy różnych specjalności - od stycznia do końca listopada tego roku skorzystało z nich 620 kombatantów i 35 powstańców, którzy odbyli ponad 4 tys. konsultacji lekarskich oraz wykonali blisko 7,1 tys. diagnostycznych badań laboratoryjnych.

W placówce udzielane są konsultacje internistyczne (diabetolog, gastroenterolog), chirurgiczne, kardiologiczne, neurologiczne, otolaryngologiczne, reumatologiczne, urologiczne i ortopedyczne. Przychodnia udziela również świadczeń w zakresie diagnostyki EKG oraz badań laboratoryjnych i diagnostycznych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego wykonywane są przez Szpital Praski.

Zapisy są dostępne pod numerami telefonów:

  • Przychodnia przy ul. Litewskiej 11/13, tel. (22) 622 65 60.
  • Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego, al. Solidarności 67, tel. (22) 555 11 90 lub (22) 555 13 07.