null

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Co roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Celem obchodów jest uhonorowanie pracy Wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas, umiejętności i bezinteresowną pomoc niesioną potrzebującym. Jedną z najcenniejszych rzeczy, jaką można ofiarować innemu człowiekowi jest czas, który pomimo codziennych obowiązków potrafią znaleźć Wolontariusze.

Bez ich nieocenionej pomocy niezwykle trudno sobie wyobrazić otaczającą nas rzeczywistość. Święto Wolontariuszy to doskonała okazja by podkreślić szczególny charakter ich dobrowolnej pracy. 

W tym roku z uwagi na pandemię spowodowaną COVID-19 coroczna, tradycyjna Gala Dzielnicowego Dnia Wolontariusza nie odbędzie się. 

Pomimo tych trudności Pan Rafał Trzaskowski - Prezydent m.st. Warszawy wraz z  Panem Tomaszem Kucharskim - Burmistrzem Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy wyróżnili z Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 67 wolontariuszy  ze szkół i placówek oświatowych oraz instytucji samorządowych, 3 organizacje pozarządowe oraz 1 podmiot gospodarczy. Tym samym nawiązując do istotnej roli jaką pełnią Wolontariusze – dziękuje za wsparcie, zaangażowanie i gotowość do działania na rzecz osób potrzebujących i lokalnej społeczności w trudnym czasie walki z epidemią COVID-19  w stolicy. 

Wszystkich Wolontariuszy serdecznie zapraszamy do odsłuchania przygotowanych z tej okazji życzeń i podziękowań Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy - Pana Tomasza Kucharskiego oraz Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Pani Bożeny Przybyszewskiej, który opublikujemy na profilu Urzędu Dzielnicy Praga-Południe.

Na tę okoliczność został także przygotowany krótki filmik (prezentacja) poświęcony działaniom podjętym przez Wolontariuszy z Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy: https://www.youtube.com/watch?v=2UUQRbbpMz8&feature=youtu.be 

Szczególne podziękowania dla Pani Moniki Ubyszewskiej i Pani Magdaleny Lizińczyk ze Szkoły Podstawowej nr 279 im. Batalionów Armii Krajowej "Gustaw" i "Harnaś" za przygotowanie filmiku (prezentacji) dokumentującej  dokonania wolontariuszy z Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. W ww.  filmiku (prezentacji), wykorzystano nagrania Pana Michała Szczęsnego ze Szkoły Podstawowej nr 120  z Oddziałami Integracyjnymi im. Pułków Piechoty „Dzieci Warszawy”  w Warszawie. 

Jesteśmy pewni, iż wolontariat będzie się nadal tak wyjątkowo rozwijał powiększając swe kręgi  o ludzi otwartych na pomoc drugiemu człowiekowi. Wszystkim Wolontariuszom jeszcze raz dziękujemy i życzymy przede wszystkim siły i wytrwałości oraz dużo satysfakcji z tego wyjątkowego działania.