null

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dzisiejsze święto to szczególna sposobność, aby przekazać wszystkim wolontariuszom wyrazy uznania za Państwa codzienne zaangażowanie w służbę na rzecz innych oraz złożyć życzenia zdrowia, siły i determinacji w dążeniu do celu.

Pamiętamy, że za nazwą „wolontariusz” kryje się człowiek, który całym sercem, z pasją i pełnym oddaniem niesie pomoc potrzebującym. Poświęca im swój czas, energię i zdrowie. Na co dzień mierzycie się Państwo zarówno z wielkimi, jak i przyziemnymi problemami, ale zawsze w efekcie niesiecie niezbędną potrzebującym pomoc. To Wam ludzie powierzają swoje zmartwienia, licząc na Państwa pomoc w rozwiązywaniu problemów. Dziękuje Wam za dwa zdane ostatnio wielkie egzaminy: pomoc podczas pandemii i wasz trud włożony w opiekę nad ukraińskim uchodźcami. Jesteście wielcy!

Życzę wolontariuszom, aby każdy dzień ich trudnej i odpowiedzialnej pracy przynosił poczucie satysfakcji z dobrze wypełnionego względem drugiego człowieka obowiązku oraz by Państwa służba drugiemu człowiekowi była źródłem osobistej dumy.

Tomasz Kucharski
Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy