null

Międzypokoleniowa Potańcówka Swingowa w PROM Kultury Saska Kępa odbyła się 16 lutego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Międzypokoleniowa Potańcówka Swingowa w PROM Kultury Saska Kępa odbyła się 16 lutego Potańcówka odbyła się dzięki Urzędowi Dzielnicy Praga-Południe i Promie Kultury Saska Kępa w wyniku współpracy Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe - Tomasza Kucharskiego i Dyrektor Promu - Pani Marii Juszczyk.

Na Międzypokoleniową Potańcówkę Swingową przyszli tłumnie mieszkańcy Saskiej Kępy i dzielnicy Praga-Południe. Wydarzenie rozpoczęło się od pokazu tańca i lekcji tańca zrealizowanego przez tancerzy "Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL". Następnie mieszkańcy tańczyli przy muzyce zespołu The Cajun Spaces. To było radosne spotkanie, pełne pozytywnych wibracji muzycznych i tanecznych. Mieszkańcy otrzymali od urzędników Urzędu Dzielnicy Praga-Połodnie kolorowe kotyliony i przypinki do butonierki.

The Cajun Spices to połączenie pasji do muzyki i tańca swingowego. Jest to zespół stworzony przez tancerzy i z myślą o tancerzach i pasjonatach tańca. The Cajun Spaces szuka inspiracji w muzyce legendarnych jazzbandów lat 20 i 30-tych, gypsy jazzie, a także w twórczości współczesnych ulicznych muzyków Nowego Orleanu. Nazwa zespołu - The Cajun Spices - odwołuje się do mieszaniny ziół cajun bardzo popularnych w południowych stanach USA, przy czym sama nazwa Cajun nawiązuje do potomków osadników francuskich, zamieszkujących głównie obszar Luizjany. Zespół został założony w lutym 2014 roku w Warszawie. The Cajun Spices grają zarówno na krajowych i zagranicznych imprezach i festiwalach tańca swingowego, jak i kameralnych spotkaniach przy muzyce na żywo. Zespół występował na różnych festiwalach.