null

MPE – Miejski Punkt Elektroodpadów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W ostatnich tygodniach na terenie Warszawy pojawiły się nowe pojemniki do zbierania zużytego drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – Miejskie Punkty Elektroodpadów. Siedem nowych punktów pojawiło się na terenie dzielnicy Praga-Południe.

Dzięki swojej dostępności ułatwią warszawiakom pozbywanie się najczęściej używanych sprzętów elektrycznych i elektronicznych, takich jak niedziałająca ładowarka do telefonu, zużyte tonery z drukarek, uszkodzona drobna elektronika czy zużyte baterie, akumulatory i żarówki. Punkty te są kolejnym elementem usprawniającym gospodarkę odpadami niebezpiecznymi na terenie stolicy oraz wpisują się w idee gospodarki o obiegu zamkniętym.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można też nadal oddawać w sklepach z elektroniką, PSZOK-ach, w MPSZOK-ach, Mobilnych Punktach Zbierania Elektrośmieci ElektroEko i pojemnikach na małe elektrośmieci ElektroEko. Miejskie Punkty Elektroodpadów znajdują się w ogólnodostępnych miejscach takich jak urzędy dzielnic, tereny szkół i przedszkoli, przy OSIR-ach czy placach zabaw.

Zakup Miejskich Punktów Elektroodpadów zostały sfinansowany w ramach projektu Unii Europejskiej „Capital Cities”, w którym uczestniczy Biuro Gospodarki Odpadami. Wartość projektu wynosi 1 704 780 zł.

W naszej dzielnicy Miejskie Punkty Elektroodpadów ustawiono w następujących miejscach:

  • Biłgorajska 2 – teren Pływalni Szuwarek
  • Saska 80 – teren Hali „Saska”
  • Bora-Komorowskiego 40 – teren Pływalni Wodnik
  • Brazylijska 5 – okolice parkingu
  • Saska 57 róg ul. Kubańskiej
  • Grochowska 178/184 – okolice pawilonów
  • Zakole – okolice sklepu Simply.

Aktualne lokalizacje MPE znajdują się na stronie Warszawa 19115 w zakładce „Elektroodpady”. Będą tu sukcesywnie umieszczane nowe lokalizacje.

Zakup zrealizowany został w ramach projektu pn. „Capital Cities – współpraca stolic w obszarze gospodarki odpadami niebezpiecznymi– Erywań, Warszawa, Tirana”, który uzyskał dofinansowanie Unii Europejskiej ze środków Instrumentu Finansowania Współpracy na rzecz Rozwoju na lata 2014-2020.