null

Miejskie parki, lasy, bulwary, plaże i zieleńce niedostępne

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Miejskie parki, lasy, bulwary, plaże i zieleńce niedostępne Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu zagrożenia epidemicznego oraz z rozporządzeniem Rady Ministrów nr 566 z dnia 31.03.2020 roku zamykamy do odwołania wszystkie nasze parki. Działania podyktowane są troską o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo.

Prosimy, abyście Państwo nie wchodzili do parków, które trudno nam ogrodzić i zamknąć m.in. Park nad Balatonem. Tylko wspólne, mądre działania mają sens.

W związku z rządowymi obostrzeniami, dotyczącymi stanu epidemii, mieszkańców obowiązuje zakaz przebywania na plażach i terenach zieleni, pełniących funkcje publiczne. Dotyczy on parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych oraz ogródków jordanowskich. W trosce o zdrowie, mieszkańcy nie powinni także korzystać z placów zabaw, siłowni plenerowych i innych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Stołeczne lasy również będą niedostępne dla spacerujących.

Parki, zieleńce, ogrody działkowe i obszary łęgów zajmują aż 11,2% powierzchni Warszawy, z kolei 15,5% to lasy miejskie. W stolicy znajduje się aż 88 parków oraz 258 skwerów i zieleńców, z czego 1022 ha należy do miasta. Zgodnie z zaleceniami rządowymi, od środy (1 kwietnia) zamknięte zostaną tereny ogrodzone o łącznej powierzchni 9,42 ha. W pozostałych miejscach, również na plażach i bulwarach, pojawią się plakaty o obowiązującym zakazie wstępu. Tereny zieleni, tak jak dotychczas, będzie kontrolować Straż Miejska.