null

Mobilni w Kulturze - Warszawa wspiera artystów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Mobilni w Kulturze - Warszawa wspiera artystów Od 17 czerwca, można zgłaszać się do programu Mobilni w Kulturze, który wesprze rozwój potencjału warszawskich środowisk kulturalnych i kompetencji kadr kultury. Miasto chce pomóc osobom zajmującym się działalnością kulturalną, które na skutek pandemii znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

- Z powodu koronawirusa odwołano spektakle, koncerty, wystawy, warsztaty i spotkania. Wiemy, jak dotkliwie wpłynęło to na warszawską scenę kulturalną oraz na sytuację twórców. Chcemy, by mogli kontynuować twórcze działania, a jednocześnie otrzymali realną pomoc w tych trudnych czasach - mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej m.st. Warszawy.  

Miasto udzieli wsparcia przedstawicielom środowiska kultury, prowadzącym działania kulturalne i edukacyjne - także w Internecie - tworzącym koncepcje twórcze oraz rozwijającym kompetencje związane z działalnością kulturalną. O wsparcie mogą ubiegać się osoby fizyczne, mające udokumentowane co najmniej 5-letnie doświadczenie prowadzenia działań kulturalnych na terenie stolicy.

Program umożliwia zdobycie finansowania na:

  • wykonanie projektu artystycznego lub kulturalnego;
  • zorganizowanie i przeprowadzenie działań edukacyjnych i/lub animacyjnych (także w formie wirtualnej);
  • rozwój kompetencji związanych z prowadzoną działalnością kulturalną lub doskonalenie warsztatu twórczego.

Wnioskodawcy mogą ubiegać się o wsparcie w wysokości do 5000, 7000 lub 9000 zł.

Nabór wniosków potrwa od 17 czerwca do 6 lipca br. Wyniki zostaną ogłoszone 31 lipca.

Organizatorem Programu jest Biuro Kultury Urzędu Miasta st. Warszawy, zaś Realizatorem Programu - Fundacja Stocznia. Więcej informacji o Programie można znaleźć na stronie www.mobilniwkulturze.org.