null

Nagrody dla młodych działających na rzecz Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Nagrody dla młodych działających na rzecz Warszawy Ruszyły zgłoszenia do I. edycji Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego im. Tadeusza Mazowieckiego. W ten sposób wspieramy zaangażowanie i pasje pokolenia wchodzącego w dorosłość.

Na zgłoszenia m.st. Warszawa czeka do 14 października. 

– Nagroda, ustanowiona przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego, podkreśla znaczenie młodych, którzy działają na rzecz miasta poprzez wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego, rozwijanie lokalnej społeczności i poszanowanie praw człowieka  – mówi Aldona Machnowska – Góra,  dyrektora koordynatora ds. kultury i komunikacji społecznej m.st. Warszawy. – Chcemy uhonorować ich zaangażowanie, ale również entuzjazm i energię, którymi dzielą się z innymi mieszkańcami – dodaje dyrektor Machnowska – Góra. 

Zgłoszenia do nagrody W tegorocznej I. edycji konkursu nagrodzimy działania i projekty realizowane przez młodych obywateli w 2019 roku. Spośród przesłanych zgłoszeń kapituła konkursu, na której czele stoi Rafał Trzaskowski, wyłoni laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: 15-19 lat i 20-26 lat. Kandydatem do nagrody może każda zostać osoba, która działa na rzecz Warszawy i nie musi mieszkać na terenie miasta. Na zgłoszenia czekamy od 21 września do 14 października. Szczegółowe informacje na temat Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: um.warszawa.pl/nagrodadlamlodych.

Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: nagrodadlamlodych@um.warszawa.pl lub pod numerem telefonu: 22 443 34 18. 

Patronem nagrody został Tadeusz Mazowiecki, który zawsze czuł odpowiedzialność  za kraj, który kochał, za ludzi, na których krzywdę był szczególnie wrażliwy. Co więcej bardzo cenił pomysły młodych ludzi. Przyznając nagrodę jego imienia, chcemy zwrócić uwagę na odpowiedzialność, która budzi się w młodym pokoleniu, a która w połączeniu z ich młodzieńczym zapałem może zrodzić rzeczy naprawdę ważne. 

Nagroda jest również wyrazem uznania dla Tadeusza Mazowieckiego za jego wkład w budowanie demokratycznego państwa. Wydarzeniu towarzyszy wystawa poświęcona sylwetce  patrona pt. „Mazowiecki. Najpierw jest się człowiekiem”, którą można oglądać do 14 października przy skwerze im. ks. Jana Twardowskiego. Wystawa postała dzięki współpracy Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy oraz Domu Spotkań z Historią. 

Nagroda im. Tadeusza Mazowieckiego jest elementem działań w ramach programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”, który ma na celu poprawę jakości życia młodzieży i wzmocnienie uczestnictwa młodych ludzi w życiu miasta.