null

Najważniejsze informacje na temat działalności gospodarczej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
  1. Co, jak, gdzie? – zakładanie firmy. Zakładanie firmy przebiegnie sprawnie, gdy będziesz do tego przygotowany i przed wypełnieniem dokumentów (etapem formalności), rozważysz kilka istotnych kwestii. Polecamy zapoznać się z przewodnikiem, który znajduje się na stronie Miasta Stołecznego Warszawy oraz na stronie https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zakladanie-firmy.
  2. Jeśli chcesz zawiesić lub wznowić działalność gospodarczą to zrobisz to na stronie: https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zawieszenie-wznowienie-i-zamkniecie-firmy.
  3. Jak załatwić sprawy związane z zamykaniem firmy, sprzedażą, dziedziczeniem, upadłością znajdziesz na stronie: https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zamykanie-firmy
  4. Jeśli chcesz znaleźć dane innego przedsiębiorcy to skorzystaj ze strony https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx.
  5. Zezwolenia, koncesje, rejestry znajdziesz na stronie: https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zezwolenia-koncesje-wpisy-do-rejestru.

  6. Zobacz, jak prowadzić własny biznes w krajach Unii Europejskiej: https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/firma-w-ue/chce-prowadzic-dzialalnosc-w-kraju-ue