Nowe drzewa w Ogrodach Polsko-Niemieckich

W środę 6 października w Ogrodach Polsko-Niemieckich przybyło 6 nowych drzew. W uroczystości ich sadzenia uczestniczył burmistrz Berlina Michael Müller, któremu towarzyszyli przedstawiciele m.st. Warszawy: wiceprezydent Michał Olszewski, zastępczyni burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Izabela Szostak-Smith oraz dyrektorka-koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni Justyna Glusman. Wszystkich gości powitał w Ogrodach dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej Cornelius Ochmann.

Poprzez zasadzenie drzew Burmistrz Berlina Michael Müller uczcił 30 lat partnerstwa pomiędzy stolicą Niemiec i stolicą Polski. Podkreślał, że obecna współpraca między dwoma krajami przebiega na wielu płaszczyznach: kultury, administracji, nauki oraz że nie ogranicza się ona wyłącznie do wymiaru politycznego - jest także współpracą obywateli i obywatelek.

Prezydent Olszewski zwrócił uwagę na nieprzypadkowość lokalizacji Ogrodów Polsko-Niemieckich na tyłach fabryki Wedla. Emil Wedel był bowiem niemieckim imigrantem, który przyczynił się do rozwoju przemysłu Warszawy. „Tak samo, jak wielu Niemców budowało Warszawę, tak samo wielu Polaków buduje dzisiejsze Niemcy”, powiedział.

Zobacz galerię (6 zdjęć)