null

Od dziś rusza Narodowy Spis Powszechny 2021

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika – Narodowy Spis Powszechny Zaczynamy, Na górze grafiki jest napis Narodowy Spis Powszechny, W centralnej części grafiki jest zdjęcie kobiety która entuzjastycznie uśmiecha się. Obok kobiety jest link do strony: spis.gov.pl, na dole grafiki jest napis "zaczynamy"

Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021? Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Przypominamy, że spis jest obowiązkowy.

Aby dokonać samospisu należy zalogować do aplikacji na stronie https://spis.gov.pl/ korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

W przypadku braku dostępu do komputera pomogą urzędnicy. Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczony do tego pracownik Urzędu.

Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.