null

OGŁOSZENIE NR 5 DOT. OGRANICZENIA OBSŁUGI KLIENTÓW URZĘDU M.ST. WARSZAWY (W TYM URZĘDÓW DZIELNIC) W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2

Drukuj otwiera się w nowej karcie

OGŁOSZENIE NR 5 DOT. OGRANICZENIA OBSŁUGI KLIENTÓW URZĘDU M.ST. WARSZAWY (W TYM URZĘDÓW DZIELNIC) W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2 Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od 9.06.2020 r. wprowadzone zostają następujące ograniczenia w obsłudze klientów Urzędu m.st. Warszawy (w tym Urzędów Dzielnic) - szczegóły w treści poniżej.

 1. Obsługa klienta prowadzona będzie we wszystkich sprawach realizowanych przez Urząd - wyłącznie po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie, lub przez system rezerwacji internetowych ( rezerwacje.um.warszawa.pl )
 2. Bez uprzedniego umówienia, realizowane będą sprawy związane z wyborami Prezydenta RP, w tym dopisywanie się do Rejestru Wyborców, lub Spisu Wyborców oraz wydawanie zaświadczeń o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania.
 3. Bez uprzedniego umówienia możliwe będzie składanie pism i wniosków (za potwierdzeniem wpływu). Pisma można składać we wszystkich punktach obsługi klienta (Wydziały Obsługi Mieszkańców, punkty obsługi klienta biur Urzędu), z wyjątkiem niektórych lokalizacji USC.
 4. Kasy Urzędu będą działały normalnie – przyjmowane będą wpłaty gotówką oraz kartami płatniczymi.
 5. Nieczynne będą siedziby USC w dzielnicach: Białołęka, Bielany, Ochota, Wesoła, Wilanów i Wola. Mieszkańcy tych dzielnic mogą załatwiać sprawy w pozostałych siedzibach Urzędu Stanu Cywilnego (nie obowiązuje rejonizacja).
 6. Odwołane zostają wszystkie dyżury organizowane zwyczajowo na terenie Urzędu (m.in. dyżury Radnych, Rady Seniorów, Komisji Dialogu Społecznego, bezpłatne porady prawne, itp.).
 7. Bezpośrednia obsługa klientów w poniedziałki będzie realizowana w godzinach 8-16.
 8. W dniach 15-23 czerwca obsługa klienta w sprawach związanych z wyborami Prezydenta RP będzie realizowana w godzinach 8 – 18, oraz w sobotę 20 czerwca w godzinach 9 – 14.
 9. Realizacja usług, o których mowa w pkt 1 i 2 może wiązać się z ograniczeniami wynikającymi z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa i wypełnienia wytycznych sanitarnych, takimi jak: ograniczanie liczby klientów przebywających w siedzibie urzędu, obowiązek dezynfekcji rąk, zakrywania ust i nosa itp.
 10. Kontakt z Urzędem możliwy jest drogą mailową i telefoniczną. Numery telefonów i adresy e-mail podane są na stronach www.warszaw19115.pl , www.bip.um.warszawa.pl oraz na stronach internetowych dzielnic.
 11. Wszystkie informacje i dane kontaktowe dostępne są także pod numerem telefonu 19115.
 12. Składanie pism wymagających podpisu możliwe jest drogą pocztową lub elektronicznie z wykorzystaniem platformy ePUAP (pismo musi być podpisane profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym).
 13. Ogłoszenie zastępuje ogłoszenie nr 4 z 13.05.2020 r., które traci moc.

Powyższa organizacja pracy Urzędu obowiązuje do odwołania.

Przezydent m.st. Warszawy
Rafał Trzaskowski