null

Ostatnie dni na zgłoszenie do 37. Konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ostatnie dni na zgłoszenie do 37. Konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni Już tylko do 3 lipca można zgłaszać swoje ogrody, balkony czy ukwiecone okna do rywalizacji o miano najpiękniejszego w stolicy w ramach 37. Konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni.

Podlewanie, wyrywanie chwastów i pielęgnacja – warszawiacy nie próżnują i przez ostatnie tygodnie dbają o nienaganny wygląd swoich roślin, bowiem w grę wchodzi tytuł najpiękniejszego ogródka, balkonu czy ukwieconego parapetu w stolicy. Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni” to współzawodnictwo, w którym poniekąd zwyciężamy wszyscy – ciesząc się widokiem pełnego roślin miasta. Wspólne starania, prace ogrodowe i ulewne deszcze sprawiły, że roślinność Warszawy jest niezwykle bujna.

W tym roku lockdown uniemożliwił wspólne spotkania i wymianę ogrodniczych doświadczeń – jednak wierni fani konkursu są aktywni w internecie. Warszawskie Warsztaty Ogrodnicze, Zielona Warszawa TV, Roślinna Linia Pomocnicza – to aktywności, z których mogli skorzystać wszyscy pasjonaci natury. Z kolei w związku z nową, wprowadzoną w tym roku, kategorią „ogród eko/ogród nowoczesny” zostały przeprowadzone dwie akcje ekologiczne na Facebooku: „Cała Warszawa walczy z suszą” i „Warszawa w kwiatach dla pszczół”, w które mieszkańcy stolicy chętnie się zaangażowali propagując inicjatywy wśród swoich znajomych. Wzrost zainteresowania tematem ratowania klimatu i zaangażowanie coraz większej rzeszy osób rodzi nadzieję, że Warszawa zostanie najbardziej zielonym miastem Europy.

Więcej informacji o akcjach oraz o Konkursie „Warszawa w kwiatach i zieleni” oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/warszawawkwiatach i Instagramie www.instagram.com/warszawawkwiatach/ . Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, współorganizator Towarzystwo Przyjaciół Warszawy