Otwieranie obiektów sportowych przez Miasto Stołeczne Warszawa

Otwieranie obiektów sportowych przez Miasto Stołeczne Warszawa Dziś w Miasto Stołeczne Warszawa otwiera ośrodki sportowe funkcjonujące na otwartej przestrzeni - boiska piłkarskie, warszawskie Orliki i Syrenki (wielofunkcyjne obiekty sportowo-rekreacyjne), korty tenisowe, bieżnie oraz infrastrukturę przyszkolną.

Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i warszawskimi klubami sportowymi stworzono szczegółowe wytyczne sanitarne uwzględniające specyfikę dyscyplin i obiektów. Instrukcje dotyczą m.in. zorganizowania przez zarządców obiektów strefy przemieszczania się, aby uczestnicy i trenerzy rozpoczynający i kończący swoje aktywności fizyczne nie mieli ze sobą kontaktu lub kontakt ten był możliwie najbardziej ograniczony. Wciąż pozostają zamknięte pływalnie czy hale sportowe. Od 18 maja zgodnie z wczorajszą konferencją rządu nastąpią kolejne zmiany w korzystaniu z obiektów sportowych, o czym na bieżąco będziemy informować.